خانه / کابل آلومینیومی / فروش ویژه کابل آلومینیومی زمینی

فروش ویژه کابل آلومینیومی زمینی

با مطالعه این بخش ضمن آشنایی با انوع کابل آلومینیومی زمینی از شرایط و نحوه فروش آن مطلع خواهید شد.

کابل آلومینیومی زمینی چیست؟
به کابل های برق زمینی با قابلیت نصب در کانال یا زیر خاک که در آن ها از فلز آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیوم به عنوان هادی استفاده شده است، کابل آلومینیومی زمینی گفته می شود.

مزایای کابل آلومینیومی :
قیمت آلومینیوم به مراتب کمتر از مس است. اصولا همین افزایش قیمت مس در دهه های پیش بود که توجه ها را به سمت استفاده از آلومینیوم در کابل ها معطوف ساخت.
وزن مخصوص آلومینیوم کمتر از مس است (حمل و نقل و کابل کشی آن آسان تر است).
آلومینیوم مقاومت نسبتا خوبی در برابر خوردگی دارد.

معایب کابل آلومینیومی :
برای مقایسه هدایت الکتریکی فلزات، مس آنیل شده را ۱۰۰ درصد فرض نموده و دیگر رساناها را نسبت به آن دسته بندی می کنند. در این حالت هدایت آلومینیوم مورد استفاده در کابل سازی حدود ۶۱ درصد می باشد. شاید همین هدایت کمتر یا به عبارت دیگر مقاومت الکتریکی مخصوص بیشتر، بزرگ ترین عیب آلومینیوم به شمار آید. اما مطابق محاسبات اگر سطح مقطع کابل آلومینیومی را حداقل ۱٫۶۶ برابر سطح مقطع کابل مسی در نظر بگیریم به همان ظرفیت جریانی دست خواهیم یافت. البته با توجه به استانداردهای سطح مقطع کابل ها، معمولا از ۱٫۶۶ برابر بیشتر هم استفاده می شود. نکته مهم این است که در این صورت باز هم قیمت کابل آلومینیومی کمتر خواهد بود. با این توصیف می توان بر مهم ترین مشکل ناشی از استفاده آلومینیوم در کابل فائق آمد.

کابل آلومینیومی فشار ضعیف

انواع کابل آلومینیومی زمینی :
این کابل ها نیز همچون دیگر کابل ها بر اساس ولتاژ نامی و سایز (تعداد رشته و سطح مقطع آن ها) دسته بندی می گردند. اصولا در تمامی سطوح ولتاژی می توان از آلومینیوم در ساخت کابل ها استفاده نمود؛ اما تولید کابل آلومینیومی زمینی فشار ضعیف و متوسط رواج بیشتری دارد. این کابل ها به صورت تک رشته و چند رشته و در سطح مقطع های استاندارد تولید می شوند.

شرایط و نحوه فروش :
مایه خرسندی است که اکنون انواع کابل های مورد استفاده در صنعت برق به وسیله تولید کنندگان ایرانی ساخته می شوند. کابل های آلومینیومی زمینی نیز مطابق استانداردهای ملی و بین المللی با کیفیتی مرغوب در کشور تولید می گردند. سرلوحه فعالیت ما معرفی و عرضه محصولات استاندارد و تامین آن ها با قیمت و شرایط مناسب برای مصرف کنندگان می باشد. بر این اساس مشتریان گرامی می توانند انواع کابل آلومینیومی مورد نیاز خود را از این طریق تهیه نمایند.

منبع : http://www.wirecablemarket.com

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروش کابل NA2XSEY

کابل NA2XSEY فشار متوسط آلومینیومی

کابل NA2XSEY همان کابل سه رشته آلومینیومی با عایق پلی اتیلن کراسلینک شده است که …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید