خانه / کابل خودنگهدار / قیمت به روز کابل خودنگهدار

قیمت به روز کابل خودنگهدار

برای آشنایی با انواع کابل خودنگهدار و اطلاع از قیمت روز و شرایط خرید و فروش آن ها همراه ما باشید.
توزیع انرژی برق به دو صورت هوایی و زمینی صورت می پذیرد. در خطوط هوایی توزیع انرژی الکتریکی از انواع هادی ها و کابل ها استفاده می گردد که به کار گیری هر کدام از آن ها (با توجه به مشخصه های الکتریکی و مکانیکی شبکه و شرایط محیطی) دارای مزایا و معایبی می باشد.

انواع خطوط هوایی برق

  1. انواع هادی های لخت
  2. انواع هادی های روکش دار
  3. انواع کابل های خودنگهدار
  4. انواع کابل های فاصله دار

در خطوط زمینی نیز انواع کابل های زمینی به کار می روند.
معمولا نصب هادی های بدون روکش و انشعاب گیری از آن ها ساده تر بوده و هزینه های مربوط به احداث آن ها کم تر است. همچینن به دلیل قابل رویت بودن خطوط، عیب یابی و رفع اشکال از آن ها نیز راحت تر انجام می شود. اما این خطوط به شدت از شرایط جوی و محیطی تاثیر می پذیرند، خطرات آن برای افراد عادی و کارکنان شرکت های برق بیشتر است و تاثیر منفی در زیبایی شهرها و روستاها دارند.

خطوط زمینی کم تر از شرایط آب و هوایی تاثیر می پذیرند و نرخ خاموشی ناشی از عوامل محیطی در آن ها کم است. در دسترس افراد عادی نیستند و خطرات کم تری دارند. به علت نصب در زمین (زیر خاک یا درون کانال) تاثیر منفی در زیبایی معابر شهرها و روستاها ندارند. اما نصب آن ها هزینه بر و عیب یابی آن ها مشکل تر است و انشعاب گیری از آن ها به سادگی هادی های هوایی نیست.

کابل های خودنگهدار را می توان از نظر مزایا و معایب، حد وسط هادی های هوایی بدون روکش و کابل های زمینی در نظر گرفت. یعنی مزایای کابل های زمینی همچون اتصالات و خاموشی های کم تر و ایمنی بالاتر را دارند در حالی که نصب، انشعاب گیری و رفع عیب آن ها از کابل های زمینی ساده تر و کم هزینه تر می باشد. این دلایل باعث شده است که میزان استفاده از کابل های خودنگهدار در خطوط توزیع (به ویژه فشار ضعیف) افزایش یابد.

کابل های خودنگهدار از تنوع گسترده ای در تعداد رشته ها و سطح مقطع آن ها برخوردارند. با توجه به نوع کاربری و ساختار شبکه تعداد رشته های کابل و بر اساس میزان توان مصرف کننده ها و جریان عبوری از شبکه سطح مقطع مناسب انتخاب می گردد. در کامل ترین حالت این کابل ها به صورت ۵ رشته تولید می شوند. سه رشته آن مربوط به فازها (از جنس آلومینیوم)، یک رشته فاز روشنایی معابر و یک رشته نول و نگهدارنده (از جنس آلومینیوم آلیاژی) می باشد. گاهی این کابل ها به صورت ۶ رشته نیز ساخته می شوند که در آن ها نول و نگهدارنده (فولادی) از یکدیگر جدا هستند؛ اما نوع ۵ رشته آن در دنیا متداول تر است.

این مجموعه آماده تامین انواع کابل خودنگهدار با قیمت مناسب برای مشتریان گرامی می باشد. این کابل ها دارای استانداردهای لازم بوده و از بهترین تولید کنندگان داخلی تامین می شوند. شما می توانید برای آگاهی از قیمت ها، انتخاب و ثبت سفارش محصول مورد نیاز خود اقدام نمایید. در صورت تمایل خریداران امکان ارسال محصولات به تمام نقاط کشور وجود دارد.

منبع : www.wirecablemarket.com

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

انواع کابل خودنگهدار فشار ضعیف

تامین انواع کابل خودنگهدار فشار ضعیف

نیازی نیست برای تامین و خرید انواع کابل خودنگهدار فشار ضعیف به مراکز متعدد مراجعه …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید