خانه / کابل زمینی / قیمت کابل زمینی چهار سیمه جدید

قیمت کابل زمینی چهار سیمه جدید

قیمت کابل زمینی چهار سیمه را می توانید از طریق این سایت و با بهره گیری از اطلاعات مشاوره همکاران در این مجموعه به دست آورید. اما دسته بندی کابل های زمینی چگونه است؟ کابل های سه، سه و نیم و چهار سیمه به چه معناست؟ قیمت این دسته از کابل ها از چه عواملی تاثیر می پذیرد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

کابل برق زمینی چیست؟

کابل برق زمینی چیست؟

هر کابل برقی را که مطابق ساختار و ویژگی هایش قابلیت نصب به صورت زمینی یا زیر زمینی دارد، با عنوان کابل برق زمینی می شناسیم.

قیمت کابل زمینی

دسته بندی کابل های زمینی

کابل های زمینی مناسب استفاده به شکل زمینی و زیر زمینی می باشند که برای کابل کشی در داخل خاک عموما از کابل هایی با هادی مسی و عایق و غلاف P.E.T استفاده می شود و در صورت نیاز این نوع کابل به سیم با نوار فولادی مسلح می گردد. کابل های زمینی را بر اساس فاکتور های متفاوتی می توان دسته بندی کرد، اما از دیدگاه نوع هادی بکار رفته در ساختار آنها، می توان به :

  • کابل زمینی با هادی تک مفتولی
  • کابل زمینی با هادی نیمه افشان
  • کابل زمینی با هادی افشان
  • کابل زمینی هادی گرد با مفتول های تابیده هم مرکز
  • کابل زمینی هادی تابیده بصورت گروهی
  • کابل زمینی هادی قطاعی یا سکتور و همینطور  کابل قدرت تک رشته و چند رشته با روکش پی وی سی اشاره کرد.

قیمت کابل زمینی

کابل های سه، سه و نیم و چهار سیمه

تعداد رشته ها یا همان سیم های کابل یکی دیگر از پارامترهای طبقه بندی به شماره می آید. کابل های زمینی به شکل کلی دارای سه، سه و نیم (چهار رشته با یک سیم با سایز کمتر)، چهار و پنج سیم هستند که می توان به شکل زیر شرح داد:

  1. کابل های فشارضعیف (LV) معمولاً از یک تا پنج رشته اند
  2. کابل های فشار متوسط (MV) یک یا سه رشته اند
  3. کابل های فشار قوی (HV) نیز یک یا سه رشته اند
  4. کابل های کنترل و ابزار دقیق که تعداد رشته های کابل کنترل عموما از ۳ رشته تا ۶۱ رشته می باشد و در موارد خاص از تعداد رشته های بالاتر نیز می توان استفاده نمود.

برای جلوگیری از اشتباه در تشخیص سیم های کابل، عایق سیم های هادی را در رنگ های مختلف انتخاب میکنند. در جدول زیر به این موارد اشاره شده است.

درکابلهای فشار ضعیف همیشه سیم آبی به عنوان سیم خنثی و سیم زردوسبز برای محافظت به کار میرود.

قیمت کابل زمینی چند سیمه

قیمت کابل زمینی از عوامل زیادی تأثیر می پذیرد. اما آنچه که بیشتر مورد توجه است، نیاز درخواست کنندگان این دسته از کابل هاست. خرید کابل از مراکز معتبر و توجه به استاندارد بودن کابل با وجود تعداد رشته های متفاوت که در بالا نیز به آنها اشاره شد، می تواند مسیر شما را در دستیابی به هدف کوتاه تر نماید. کابل های زمینی به دلیل تعدد و تنوع در کاربری همواره خواهان فراوانی را در کاربرد های متفاوت داراست. از این رو قیمت این محصول بسیار معقول در نظر گرفته شده تا به نیاز مشتریان به شکلی مطلوب تر پاسخ داده شود.

منبع: سایت نامیرا کابل

ارتباط با واحد فروش :
شماره موبایل: 09120471420
شماره تلفن: 02128423767
پست الکترونیکی: info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروش کابل ۷۰*۳ زمینی

کابل ۷۰*۳ با هادی افشان و مفتولی برای نصب زمینی در لیست محصولات آماده فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید