خانه / سیم برق / لیست قیمت انواع سیم در بازار

لیست قیمت انواع سیم در بازار

لیست قیمت انواع سیم:سیم افشان,سیم مفتول,سیم افشان و مفتول.برای اگاهی از لیست قیمت انواع سیم در بازار میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.از حسن انتخاب شما متشکریم.
سیم افشان نسبت به سیم های مفتولی ، انعطاف پذیری بیشتری دارد و به همین علت ، از سیمهای مفتولی در جاهایی که سیم حرکت میکند، بیشتر استفاده میشود.
مقاومت الکتریکی سیم افشان از سیم مفتولی کمتر است ، زیرا سطح مقطع سیم افشان به علت وجود فاصله میان لایه های مختلف سیمهای به هم تابیده، بیشتر است.
هزینه تولید سیم افشان از سیم مفتولی بیشتر است، در نتیجه سیم افشان به نسبت سیم مفتولی گرانتر است.
بنابراین، انتخاب نوع سیم، با توجه به کاربرد آن باید صورت گیرد، زیرا که انتخاب نادرست، یا از نظر فنی عملکرد سیم را دچار مشکل میکند و یا اینکه از نظر هزینه به صرفه نخواهد بود.
کابل افشان را می‌توان خم کرد و به شکل دلخواه درآورد. کابل افشان به راحتی نمی شکند و نسبت به سیم ‌های مفتولی مقاوم تر هستند و معمولاً در داخل منزل و یا فواصل کوتاه از کابل افشان استفاده می‌کنند.
کابل افشان از تعداد بسیار زیادی رشته ‌های نازک مسی ساخته شده است. به کابل افشان سیم نرم هم می‌گویند. ساختمان کابل افشان مانند سیم ‌های مفتولی و نیمه افشان، ولتاژی بین ٣٠٠ تا ۵٠٠ ولت را تحمل می‌کند. کابل افشان از سیم و کابل نیمه افشان هم انعطاف پذیرتر است.
به خاطر این که کابل افشان بسیار نرم است، برای فاصله ‌های کوتاه یا بسیار کوتاه استفاده می‌شود. کابل افشان را برای کابل پمپ شناور چاه عمیق نیز استفاده می‌کنند که جزو موارد خاص کابل افشان است. اساساً برای پمپ ‌های چاه آب، استفاده از کابل افشان ضروری است.
کابل افشان را در دو نوع تخت و گرد می‌سازند که هر کدام از این کابل افشان ها کاربرد‌های خاص خود را داند.
از کابل افشان برای استفاده در موتور استفاده نمی شوند. زیرا در موتورها به دلیل ایجاد عایق مجزا، حجم موتور خیلی بالا می‌رود.
شدت جریان متوسط عبوری از یک قطعه سیم یا کابل افشان مثلا با سطح مقطع ١ میلی متر مربع به مراتب کمتر از سیم استخوانی با همان سطح مقطع است. زیرا بین هر دو کابل افشان فاصله وجود دارد. اما اگر موتور با فرکانس بالا تر از ١٠٠ هرتز کار کند، استفاده از کابل افشان مناسب تر هست.

مقاومت ویژه سیم و کابل افشان در مقایسه با مقاومت ویزه سیم ‌های یکپارچه یا استخوانی بیشتر است. نتیجه اینکه در فرکانس‌های کم، میدان مغناطیسی تولید شده توسط سیم و کابل افشان کمتر از میدان تولید شده توسط سیم استخوانی با سطح مقطع و طول یکسان است
سیم تک لا با روکش پلاستیک برای سیم کشی ساختمان
سیم افشان با روکش پلاستیک برای سیم کشی ساختمان
سیم مخصوص با روکش پلاستیک برای سیم کشی ساختمان
سیم مقاوم در مقابل رطوبت
سیم با روکش پلاستیک مخصوص برای روشنایی و لوازم خانگی
سیم برای مصرف لوستر و چراغ ها
سیم دو رشته ای برای مصرف روشنایی(دولا)
سیم مکالمه و خبری
سیم کواکسیال
منبع: کابل کرج.

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه سیم برق ساختمانی

فروشگاه سیم برق ساختمانی استاندارد

با زیاد شدن محصولات غیر استاندارد در حاشیه بازار، مشتریان به دنبال یک مرکز فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره و خرید