خانه / کابل آلومینیومی / کابل زمینی آلومینیومی فشار ضعیف و متوسط

کابل زمینی آلومینیومی فشار ضعیف و متوسط

کابل زمینی آلومینیومی امروزه هم در سطوح ولتاژی فشار ضعیف و هم فشار متوسط تولید و عرضه می گردد. نکات متعددی در مورد این گروه از کابل های برق وجود دارد. توجه به این نکات لازمه بهره مندی از مزایای کابلهای آلومینیومی خواهد بود.
به بیان دیگر آشنایی با ویژگی های این محصولات موجب می گردد از معایب و اشکالات احتمالی جلوگیری به عمل آید. در این صورت است که مزایای کابل آلومینیومی بیشتر و کامل تر جلوه خواهد نمود. امروز صحبت ما پیرامون کابل زمینی آلومینیومی است. چه خوب که نخست به این سوال پر تکرار بپردازیم که

کابل زمینی چیست ؟

صرف نظر از نوع کابل، هر کابلی را که قابلیت نصب در زیر خاک داشته باشد می توان کابل زمینی نام نهاد. این قابلیت با توجه به مشخصات اجزای تشکیل دهنده کابل و یا وجود بخشهای اضافی در آن ایجاد می گردد. این محصولات را با عناوین دیگری مانند کابل زیر زمینی، کابل خاکی و کابل دفنی نیز می شناسند.

کابل زمینی آلومینیومی

انواع کابل زمینی آلومینیومی

این کابلها را می توان بر پایه معیارها و فراسنجهای مختلفی دسته بندی نمود. مهم ترین آنها ولتاژ اسمی (نامی) است. از این منظر کابل فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی عناوین انواع کابل آلومینیومی زمینی خواهند بود. همان طور که می دانید عنوان فشار ضعیف برای ولتاژهای تا ۱۰۰۰ ولت به کار می رود. فشار متوسط معرف ولتاژ بیش از ۱۰۰۰ ولت تا ۳۵۰۰۰ ولت (۳۵ کیلو ولت) است. برای کابلهایی با ولتاژ اسمی بیشتر از ۳۵ کیلو ولت وارد گروه فشار قوی خواهیم شد.

کابل زمینی تک سیمه کابل زمینی فشار متوسط

کابل زمینی چهار سیمه کابل سه و نیم سیمه

قیمت کابل آلومینیومی

برای این کابلها قیمت برجسته ترین مزیت است. قیمت پایین تر آلومینیوم نسبت به مس نکته ای است که به شدت خودنمایی می کند. توجه به ظرفیت آمپری هر سایز کابل آلومینیومی، مسافت و الزامات نصب در انتخاب آن بسیار حائز اهمیتند. در بین کابلهای زمینی آلومینیومی نیز سطح مقطع و تعداد رشته ها سبب تفاوت قیمت می شود. این کابلها غالبا به صورت تک رشته، ۲ رشته، ۳٫۵ رشته (سه و نیم سیمه) و چهار رشته به فروش می رسند.

 

منبع : نامیرا کابل

ارتباط با واحد فروش :
شماره موبایل: 09120471420
شماره تلفن: 02128423767
پست الکترونیکی: info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروش کابل NA2XSEY

کابل NA2XSEY فشار متوسط آلومینیومی

کابل NA2XSEY همان کابل سه رشته آلومینیومی با عایق پلی اتیلن کراسلینک شده است که …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید