کابل برق 35×1 میلیمتر مربع

کابل برق 35×1 mm² قابل تحویل در انواع LV مسی افشان و نیمه افشان و MV مسی و آلومینیومی خواهد بود. جزئیات فنی هر کدام از این کابلها را میتوانید در این بخش مطالعه بفرمایید.

همۀ انواع کابل 1 در 35، دارای یک هادی الکتریسیته با سطح مقطع سی و پنج میلیمتر مربع هستند. این کابلها را با اسامی کابل تک هسته، تک رشته یا Single Core میشناسیم.

کابل افشان 35*1

کابل افشان 35*1

نخستین نوع از کابل تک کُر 35 mm² را که معرفی میکنیم، نوع افشان است. این کابل بر مبنای استاندارد IEC 60502-1 و INSO 3569-1 با ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلوولت تولید میشود.

مس قابل انعطاف کلاس 5 با حداکثر مقاومت الکتریکی 0.554 اُهم/کیلومتر در دمای 20 سلسیوس، مطابق با IEC 60228 برای بخش هادی کابل انتخاب میگردد. نزدیک به 280 رشتۀ مسی در کنار یکدیگر، هادی افشان 35 میلیمتر مربع کلاس پنج را میسازند که باید حداکثر قطر هر کدام از آنها، 0.41 میلیمتر باشد.

عایق کابل از جنس PVC به ضخامت 1.2 میلیمتر است. پوشش خارجی کابل نیز از آمیزۀ مناسب پی وی سی با ستبری اسمی 1.4 میلیمتر میباشد. قطر تقریبی کابل، 13.8 میلیمتر خواهد بود.

قابلیت انعطاف بیشتر، مهمترین ویژگی کابل قدرت افشان به نسبت کابلهای مفتولی و نیمه افشان (خشک) است. همین مزیت، دلیل اصلی انتخاب این نوع کابلها در برخی از کاربردها خواهد بود. این کابل، قابل نصب در داخل و خارج از ساختمانهاست.

در کنار کابل افشان کلاس 5 با روکش PVC، محصول دیگر با هادی افشان کلاس 6 و عایق و روکش از جنس ترموپلاستیک الاستومر قابل تحویل است. بیشینه قطر هر رشتۀ مسی این رسانا، 0.21 میلیمتر است و تعداد آنها 4 برابر هادی کلاس 5 در این سایز خواهد بود. در نتیجۀ استفاده از رسانای کلاس 6 و عایق و روکش TPE، انعطاف پذیری کابل باز هم بالاتر خواهد رفت.

کابل مسی 35×1 نیمه افشان LV

کابل برق 35*1 نیمه افشان مسی LV

استاندارد کابل LV نیمه افشان، همان استاندارد کابل قدرت 0.6/1 کیلو ولت افشان است. رسانای این کابل از جنس مس مفتولی کلاس 2 گرد یا همان نیمه افشان 7 مفتول خواهد بود. حداکثر مقاومت الکتریکی این هادی در دمای 20 سلسیوس، نباید از 0.524 Ω/Km فراتر رود.

برای ساخت عایق، میتوان از PVC/A یا XLPE استفاده کرد. اگر پی وی سی را انتخاب کنیم، ضخامت اسمی آن 1.2 میلیمتر خواهد بود و اگر پلی اتیلن کراسلینک انتخاب شود، باید 0.9 میلیمتر ضخامتش باشد. ماکسیمم دمای مجاز رسانای این کابلها، به ترتیب 70 و 90 درجۀ سلسیوس است.

لایۀ سوم و خارجی کابل، روکش آن خواهد بود. متریال رایج برای ساخت روکش نهایی این کابلها، PVC نوع ST1 یا ST2 مشکی رنگ میباشد. ستبری نامی این روکش، 1.4 mm است و از بازدارندگی گسترش شعله و مقاومت در برابر فرابنفش آفتاب، بهره مند است.

میانگین قطر خارجی کابل 35*1 فشار ضعیف مسی rm، برابر با 12.8 میلیمتر با عایق PVC و 12 mm با عایق XLPE خواهد بود. کابل قدرت مسی ولتاژ پایین PVC/PVC را با کد NYY و کابل XLPE/PVC را با کد N2XY میشناسند.

در ساختار این کابل، میتوان از زره سیمی آلومینیومی هم بهره جُست. کد N2XRY معرف کابل 35×1 مسی آرمر دار با عایق پلی اتیلن کراسلینک و روکش پی وی سی خواهد بود. این کابلها از استقامت مکانیکی افزونتری برخوردارند.

تمامی این کابلها، قابل نصب در داخل ساختمان، فضای باز و دفن مستقیم در زیر خاک هستند. گفتنیست که از کابل 70*1 آلومینیومی زمینی استاندارد میتوان به جای کابل تک هستۀ 35 مسی استفاده کرد. این انتخاب، مقرون به صرفه خواهد بود.

کابل 1 در 35 آلومینیومی و مسی MV

کابل 1 در 35 فشار متوسط

در رده ولتاژهای (12)6/10 و (24)12/20 کیلو ولت نیز میتوان از سایز 35*1 استفاده کرد. این هادی هم نیمه افشان گرد یا همان RM خواهد بود.

پلی اتیلن کراسلینک شده برای ساخت بخش عایق کابلهای فشار متوسط، انتخابی رایج است. ضخامت این عایق در کابل 35/16×1 با ولتاژ 10 و 20 کیلوولت، به ترتیب برابر با 3.4 و 5.5 میلیمتر خواهد بود. در ساختار کابلهای Medium Voltage AC، لایه های نیمه رسانا بر روی هادی و عایق کابل و نیز شیلد مسی به صورت سیمها یا نوار مسی وجود دارند.

این کابل ها را هم میتوان به آرمور مجهز نمود. در تولیدات مرسوم ایران، اغلب از زره سیمی برای کابل مسی و آرمر نواری برای کابل آلومینیومی استفاده میگردد. روکش نهایی کابل، معمولاً پی وی سی ST2 به رنگ قرمز میباشد.

کابلهای ولتاژ متوسط بدون آرمر را با کد N2XSY و NA2XSY و کابلهای زرهدار را با کد N2XSYRY و NA2XSYBY معرفی میکنند. تولید این کابلها منطبق بر استاندارد IEC 60502-2 و استاندارد ملی 2-3569 خواهد بود.

خرید کابل برق 35×1

اگر این شرکت تجاری را برای خرید انواع کابل برق 1 در 35 برگزیدید، خوشحال خواهیم بود که پیشنهادهای مطمئن و قابل اعتماد را تقدیم شما نماییم. جزئیات سفارش خود را ارسال بفرمایید تا اقدامات لازم برای ارائه خدمات، صورت بگیرد.

علاوه بر کابل برق، سیم ارت 35*1 روکش دار که برخی به آن کابل ارت 35×1 هم میگویند، در دو نوع افشان و مفتولی (نیمه افشان) ارائه میگردد.


من محمد دلگری و همکارانم در این گروه تجاری بر این باوریم که آگاهی، پیشنیازِ انتخاب و خرید موفق است. به همین دلیل، تلاش میکنیم با سبکی متفاوت و به حد کافی از سیم و کابل ها بگوییم و بنویسیم و آموخته ها و تجاربمان را با مخاطبین گرامی به اشتراک بگذاریم. از مسیرهای ارتباطی زیر میتوانید برای مکالمه و مکاتبه با ما استفاده بفرمایید:

محمد دلگری