فروش سیم مقاوم در برابر حرارت

سیم مقاوم در برابر حرارت، گروهی از سیم های برق هستند که پایداری دمایی بالاتر از سیمهای معمولی دارند. راجع به حد این پایداری حرارتی و انواع این سیم، بیشتر به شما خواهیم گفت.

کاربرد سیمهای دما بالا

مجاورت سیم های برق با منابع گرما و دماهای بالا، مهمترین دلیل تقاضا برای سیمهای مقاوم به حرارت است. از میان این کاربردها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمکشی عمومی در تابلوها و فضای داخل ساختمانها، وایرینگ درونی وسایل گرمازای برقی مانند اجاق، اتو و بخاری، سیمکشی مدارهای الکتریکی صنعتی و نیروگاهی مجاور کوره ها و بویلرها، سیم های مدار الکتریکی جرقه زن صنعتی و فن های دما بالا و برقراری اتصالات داخلی یکسو کننده ها، اینورترها، کنترلر و استارتر الکتروموتورها و لامپها.

انواع سیم مقاوم در برابر حرارت

سیم مقاوم در برابر حرارت

معمولاً آمیزه ای که در ساخت عایق یا همان پوشش نارسانای الکتریسیته در سیمها استفاده میشود، تعیین کنندۀ حدود دمای کار آنها خواهد بود. با تغییر در آمیزه عایق سیمهای برق است که میتوان به ویژگیهای مدنظر همچون مقاومت در برابر حرارت (Heat Resistance) و دمای بالا (High Temp) دست یافت.

بنابراین، هنگامی که بخواهیم از تنوع این محصول بگوییم، مهمترین موضوع تفاوت در جنس عایق سیمها خواهد بود. در اینجا، فهرستی از موارد مهم این سیمها را با اشاره به محدودۀ دمای کار پیوسته، ارائه میکنیم:

  • سیم های مفتولی و افشان مسی با عایق PVC نوع E¹ مقاوم در برابر گرما تا 90+ مطابق با استاندارد IEC 60227  و INSO 607
  • سیم افشان، مفتولی یا نیمه افشان مس ساده یا قلع اندود با عایق EVA و پایداری حرارتی تا 110+ سازگار با استانداردهای IEC 60245-7 و INSO 1926-7
  • سیمهای افشان مس قلع اندود با عایق سیلیکون رابر (IE2) به تنهایی یا با پوشش بافت فایبرگلاس و محدودۀ دمای کار پیوسته 60- تا 180+ و 200+ منطبق با استاندارد های IEC 60245-3، INSO 1926-3 و EN 50252-2-41
  • سیم جرقه زن با عایق سیلیکون 60- تا 200+ سلسیوس به تنهایی یا به همراه بافت فایبرگلاس
  • سیم افشان مس نقره اندود یا نیکل اندود با عایق از آمیزه های فلوئوروپلیمر (با نام تجاری تفلون، PFA و PTFE) و محدودۀ دمای کار 75- تا 250+ بر اساس استانداردهایی همچون BS G210

1- در مورد آمیزه PVC/E، اگر کاهش مقاومت عایقی مجاز باشد و امکان محافظت از فوران جریان های ترموپلاست میسر شود، میتواند در زمان محدود تا 105+ درجۀ سلسیوس را هم تحمل کند.

خرید سیم های Heat Resistant

از میان سیم های برق مقاوم در برابر حرارت که به حضورتان معرفی شد، سیمهای افشان سیلیکونی SIF و SIF-GL و سیم جرقه زن سیلیکونی، در برنامۀ تولید جاری شرکای تجاری ما قرار دارند و زمان تحویل این محصولات کوتاه خواهد بود.

سیمهای مقاوم در بابر گرما بر پایه PVC با کدهای H05V2-K, H07V2-K و H05V2-U, H07V2-U، بر اساس درخواست مشتریان و حداقل متراژ سفارش، برای تولید و تحویل بررسی خواهند شد.

سیم های EVA با کد H05G-U, H05G-K, H07G-U, H07G-R, H07G-K، نیز با درخواست مشتریان برای تولید بر اساس MOQ سفارشگذاری میشوند. امکان تحویل سیمهای با عایق تفلون از تولیدات خارج از ایران نیز بررسی و اطلاع رسانی میگردد.


من محمد دلگری و همکارانم در این گروه تجاری بر این باوریم که آگاهی، پیشنیازِ انتخاب و خرید موفق است. به همین دلیل، تلاش میکنیم با سبکی متفاوت و به حد کافی از سیم و کابل ها بگوییم و بنویسیم و آموخته ها و تجاربمان را با مخاطبین گرامی به اشتراک بگذاریم. از مسیرهای ارتباطی زیر میتوانید برای مکالمه و مکاتبه با ما استفاده بفرمایید:

محمد دلگری