کابل گرد بالابر و اتصالات متحرک

کابل بالابر گرد برای تغذیه یا کنترل بالابر برقی تک فاز و سه فاز، الکتروموتور آسانسور، استفاده در اتصالات متحرک و برخی از جرثقیلها، ارائه میگردد. مشخصات این کابلها را در ادامه متن ملاحظه بفرمایید.

کابل بالابر گرد با عایق و روکش PVC

کابل بالابر گرد با روکش PVC

همانطور که گفتیم، این گروه کابلها افزون بر بالابرها، برای کاربردهای مشابه دیگری نیز قابل استفاده هستند. مشخصات این محصولات عبارتند از:

 • استاندارد جهانی: IEC 60227-6
 • استاندارد ملی: INSO 607-6
 • کد مشخصه در استاندارد ایران:
  INSO (607) 71C
 • کد کابلها در استاندارد همگن اروپا:
  H07VV-F, H05VV-F
 • ولتاژ نامی: 300/500 و 450/750 ولت
 • رسانای کابل: مس انیلد افشان گروه 5 منطبق بر IEC 60228 و INSO 3084
 • جنس عایق: PVC/D
 • ضخامت عایق: با توجه به سطح مقطع رسانا
  برای سایزهای 0.75 و 1: 0.6 میلیمتر
  در سطح مقطع 1.5: 0.7 میلیمتر
  برای سایزهای 2.5، 4 و 6: 0.8 میلیمتر
  در سطح مقطعهای 10 و 16: 1 میلیمتر
 • سرشت روکش: PVC/ST5 مشکی
 • ضخامت روکش: با توجه به قطر فرضی کابل در زیر روکش تعیین شده است که از حداقل 1 تا حداکثر 2.4 میلمتر خواهد بود.
 • سایزهای کابلهایی که از سوی این مجموعه تحویل میشوند (n×mm²)
  4×2، 6×2 و 10×2
  4×3، 6×3، 10×3 و 16×3
  4×4، 6×4، 10×4 و 16×4
  1×5، 1.5×5، 2.5×5،
  4×5، 6×5، 10×5 و 16×5
 • آزمونهای کابل؛ تایپ تست و سمپل تست: آزمونهای الکتریکی شامل مقاومت هادی، آزمون ولتاژ بر روی رشته ها، آزمون ولتاژ بر روی کابل و مقاومت عایقی در 70 C°، آزمون شرایط در بر گیرندۀ مشخصات ساختمانی و ابعادی، خواص مکانیکی عایق، خواص مکانیکی روکش، آزمون فشار در دمای بالا، کشسانی و ضربه پذیری در دمای پایین، آزمون شوک حرارتی، استقامت مکانیکی کابلِ تکمیل شده، آزمون انعطاف پذیری و آزمون جلوگیری از انتشار شعله

این گروه از کابلهای قابل انعطاف، مناسب نصب در فضای سرپوشیده هستند. حداکثر دمای مجاز هادی کابل، 70 درجۀ سلسیوس خواهد بود. در کنار کابل های بالابر و اتصالات متحرک گرد با عایق و روکش پی وی سی، کابل بالابر تخت نیز مطابق با همین استانداردها ارائه میگردد. کد این کابلهای فلت، H07VVH6-F است.

کابل اتصالات متحرک با روکش رابر

کابل اتصالات متحرک با روکش رابر

کابلهای گرد افشان مسی که دارای عایق و روکش رابر هستند، با انعطاف پذیری بیشتر و برای استفاده هم در فضای داخل ساختمانها و هم بیرون از ساختمان، ارائه میگردند.

در تولید این کابلها به استاندارد های IEC 60245 و INSO 1926 استناد میشود. مقاومت در برابر کشش و سایش و  پایداری در برابر فرابنفش آفتاب و وضعیتهای متغیر هوایی (سرما، گرما، باران و …) از دیگر مزایای کابلهای انعطاف پذیر رابر به شمار میرود.

این کابلها در سایزهای مختلف برای کاربرد برق و کنترل (کابل فرمان) قابل تحویل هستند. قیمت کابل رابر با توجه به متریال ساخت عایق و روکشش و قابلیتهای مذکور، بیشتر از کابلهای PVC خواهد بود.

برای افزایش استحکام مکانیکی و مقاومت حداکثری کابل در برابر کشش، میتوان از بافت منسوج در ساختار آن استفاده نمود. این محصول را با نام کابل پارچه دار هم میشناسند.

خرید کابل بالابر گرد

آزمون انعطاف پذیری کابل بالابر

ما با اهتمام به ایجاد مزایای زیر، انواع کابل قابل انعطاف مسی را برای بالابرها و اتصالات متحرک که در این بخش معرفی شدند، ارائه مینماییم:

 1. حتماً و همیشه کابلهایی که سازگار با استانداردها تولید و تست شده اند، به فروش میرسند.
 2. کیفیت ساخت و تطابق مشخصات با محصول واقعی تضمین میگردد.
 3. از دانش فنی، تجربه کاری و دیدگاههای مشتریان حرفه ای برای معرفی بهترین محصولات استفاده میکنیم.
 4. هزینه های غیر ضروری خرید و دسترسی سخت به کابلهای مرغوب برای مشتریان دور از مراکز اصلی عرضۀ کابل، حذف شده است.

من محمد دلگری و همکارانم در این گروه تجاری بر این باوریم که آگاهی، پیشنیازِ انتخاب و خرید موفق است. به همین دلیل، تلاش میکنیم با سبکی متفاوت و به حد کافی از سیم و کابل ها بگوییم و بنویسیم و آموخته ها و تجاربمان را با مخاطبین گرامی به اشتراک بگذاریم. از مسیرهای ارتباطی زیر میتوانید برای مکالمه و مکاتبه با ما استفاده بفرمایید:

محمد دلگری