خانه / کابل آلومینیومی / کابل NA2XSEY فشار متوسط آلومینیومی

کابل NA2XSEY فشار متوسط آلومینیومی

کابل NA2XSEY همان کابل سه رشته آلومینیومی با عایق پلی اتیلن کراسلینک شده است که در سطوح ولتاژی فشار متوسط و برای نصب در شبکه های برق با ولتاژ متناظر طراحی و تولید می گردد.

کابل NA2XSEY

معرفی کابل NA2XSEY

گوناگونی قابل توجه محصولات در صنعت سیم و کابل، تولید کنندگان و سازمانها یا انجمنهای مهندسی را بر آن می دارد به منظور دسته بندی بهتر، کدهای شناسایی تعریف نمایند. حروف اختصاری کابل NA2XSEY نیز مطابق همین رویه و بر اساس استاندارد VDE می باشد. با هم نگاهی می اندازیم بر معنا و مفهوم حروف این کد شناسایی :

 1. N : استاندارد DIN VDE
 2. A : رسانای آلومینیوم
 3. ۲X : عایق پلی اتیلن کراسلینک شده
 4. SE : اسکرین (شیلد) مسی به صورت مجزا برای هر رشته در کابلهای چند رشته
 5. Y : روکش PVC

احتمالا با ما موافق هستید که همین کد شناسایی اطلاعات ذی قیمتی راجع به کابل در اختیار ما گذاشت. به بیان بهتر ما متوجه شدیم که :

 • هادی کابل آلومینیومی است
 • عایق کابل XLPE و روکش نهایی آن پی وی سی است
 • کابل تک رشته یا مونو فاز نیست
 • کابل زره یا آرمور ندارد
 • کابل دارای اسکرین مسی می باشد

کد NA2XSEY غالبا در معرفی کابلهای فشار متوسط به کار می رود و چون این کابلها تک رشته یا سه رشته هستند، در می یابیم که این حروف معرف کابل سه رشته می باشد. کابلهای هم خانواده این محصول عبارتند از :

 1. کابل N2XSEY : کابل فشار متوسط سه رشته مسی بدون زره
 2. کابل NA2XSEYRY : کابل فشار متوسط آلومینیومی سه رشته یا سه فاز با آرمور سیمی فولادی
 3. کابل NA2XSEYBY : کابل MV آلومینیوم سه رشته با زره فولاد گالوانیزه نواری

NA2XSEY Cable

کابل NA2XSEY آلومینیومی ۶/۱۰ کیلو ولت

این کابل دارای ولتاژ اسمی فاز به زمین ۶ هزار ولت، فاز به فاز ۱۰ هزار ولت و حداکثر ولتاژ کار ۱۲ هزار ولت می باشد. از این کابل فشار متوسط در برخی صنایع، نیروگاه ها، دیزل ژنراتورهای برق اضطراری و شبکه های داخلی مجتمع های صنعتی استفاده می گردد.

کابل ۱۰ کیلو ولت NA2XSEY

کابل NA2XSEY فشار متوسط ۱۲/۲۰ کیلو ولت

ولتاژ نامی فاز به زمین این کابل ۱۲ کیلو ولت، فاز به فاز ۲۰ کیلو ولت و بیشینه ولتاژ مجاز آن ۲۴ کیلو ولت است. این کابل آلومینیومی MV در نیروگاه ها، پست های فشار قوی، شبکه های عمومی توزیع برق شهری و روستایی و خطوط زمینی اختصاصی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. ولتاژ رایج شبکه فشار متوسط ایران ۲۰ کیلو ولت است که کابل یاد شده متناسب با آن می باشد.
ساختار لایه های کابل عبارتست از : Al/SC/XLPE/SC/SCT/CWS/PET/PVC/PVC

کابل ۲۰ کیلو ولت NA2XSEY

کابل NA2XSEY آلومینیومی بدون زره ۱۸/۳۰ کیلو ولت

این کابل ولتاژ اسمی فاز به زمین ۱۸ هزار ولت، فاز به فاز ۳۰ هزار ولت و حداکثر ولتاژ مجاز ۳۶ کیلو ولت دارد. از این کابل در شبکه های توزیع زمینی فشار متوسط و شبکه های داخلی صنایع متوسط و بزرگ استفاده می شود. در ایران، ولتاژ نامی شبکه توزیع برق استان خوزستان ۳۳ کیلو ولت است که متناظر با این کابل می باشد.

کابل ۳۰ کیلو ولت NA2XSEY

سایزهای کابل فشار متوسط آلومینیومی ۳ رشته

 • ۵۰×۳
 • ۷۰×۳
 • ۹۵×۳
 • ۱۲۰×۳
 • ۱۵۰×۳
 • ۱۸۵×۳
 • ۲۴۰×۳
 • ۳۰۰×۳

اینها سایزهای رایج کابل سه رشته فشار متوسط آلومینیومی هستند. دیگر سطح مقاطع بر اساس سفارش قابل تولید خواهند بود. بیان این نکته خالی از لطف نیست که در کاتالوگها یا لیست استعلام قیمت شرکتها ممکن است سایز این کابلها به شکل مثلا ۳x70 RM/16 درج شود که مفهوم حروف RM هادی گرد استرند شده می باشد و عدد ۱۶ به سطح مقطع اسکرین مسی کابل اشاره دارد.

کابل فشار متوسط آلومینیومی سه رشته

فروش انواع کابل NA2XSEY

آمارهای تولید و فروش کابل فشار متوسط نشان می دهد که تقاضای کابلهای تک رشته بیش از کابلهای سه رشته است؛ اما برای پاسخگویی به سفارشهای مربوط به کابلهای ۳ رشته همانند NA2XSEY نیز در خدمت مشتریان گرامی هستیم. فروشهای مجموعه ما تنها در بازار داخلی ایران نبوده و همکاریهای خوبی با مشتریان خارج از ایران داریم. صادرات کابل فشار متوسط جزئی از برنامه فروش برون مرزی ماست.

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت کابل آلومینیومی 25*2

قیمت کابل آلومینیومی ۲۵*۲ زمینی

قیمت کابل آلومینیومی ۲۵*۲ را می توانید به طور مستقیم از نمایندگی فروش کابل آلومینیومی …

Call Now Buttonمشاوره و خرید