خانه / کابل نسوز / کابل شیلد و فویل نسوز

کابل شیلد و فویل نسوز

کابل شیلد و فویل نسوز از محصولات ویژه در حال تولید است. انتخاب متریالهای مورد استفاده در تولید یک کابل و همین طور افزودن لایه هایی به ساختار آن همگی با هدف ایجاد یک ویژگی و قابلیت خاص در کابل است. کاربری و شرایط متفاوتی که کابلها در هنگام بهره برداری دارند، مشتریان را به تقاضای یک چنین ویژگیهایی متمایل می سازد.

کابل شیلد و فویل نسوز

دلیل استفاده از شیلد و فویل در کابل

زمانی که یک مشتری و کاربر تقاضا می کند کابل مورد نظرش دارای شیلد و فویل باشد، چه هدفی را دنبال می کند و یا تولید کننده با تولید کابل شیلد و فویل دار کدام ویژگی را به محصول تولیدی اش می افزاید؟
هدف اصلی از به کارگیری شیلد و فویل در کابل، حفاظت از آن در برابر نویزهای الکتریکی است. به بیان دیگر کابل شیلد و فویل می تواند عملکرد بسیار بهتری در محیطهای با سطح نویز بالا از خود نشان دهد. نویز الکتریکی همان امواج الکترومغناطیسی منتشر شده از منابعی مانند ژنراتورها، ترانسفورماتورها، الکتروموتورها، خطوط انتقال و توزیع برق، کوره های القایی و سیم و کابلهای برق هستند.

عملکرد کابل شیلد و فویل دار

کابل نسوز چگونه کابلیست؟

از نام کابل نسوز این گونه استنباط می شود که مقاومت و پایداری بالایی در برابر حرارت و گرما دارد. معمولا از کابل نسوز در مکانهایی با این دو ویژگی و هدف استفاده می شود :

  1. مکانهایی که کابل در معرض دماهای بالاست؛ مانند صنایع شیشه، ذوب فلزات، پالایشگاه ها، صنایع هوایی و …
  2. مکانهایی که می خواهیم کابل در زمان آتش سوزی به کار خود در زمان معین ادامه دهد؛ مانند سیستمهای اعلام حریق یا اطفای حریق

موادی که برای تولید عایق و روکش کابل انتخاب می شوند در تحمل دمایی آن بیشترین تاثیر را دارند. کابلهای نسوز رایج یا دارای نوار عایق میکا هستند و یا عایق و روکشی از جنس سیلیکون رابر دارند.

کابل نسوز اعلام حریق شیلد و فویل

تولید کابل شیلد و فویل نسوز

کابلی را که در اینحا به شما معرفی می کنیم، دو قابلیت یاد شده را به صورت همزمان و یکجا دارد. در واحد تولید مجموعه، کابل شیلد و فویل نسوز با ویژگیهای زیر طراحی و ساخته می شود :

  • هادی : مس افشان قلع اندود
  • عایق : سیلیکون
  • شیلد : لایه بافته شده از مس قلع اندود به همراه فویل آلومینیومی؛ Aluminum tape & tinned copper braid
  • روکش : سیلیکون رابر
  • محدوده دمای کاری : ۶۰- ~ ۲۰۰+ سانتیگراد
  • ولتاژ کار : ۳۰۰/۵۰۰ ولت

این کابل در سایزهای متنوعی مانند ۱٫۵×۲، ۲٫۵×۲، ۱٫۵×۳، ۲٫۵×۳ و ۱٫۵×۴ تولید می گردد. کابل شیلد و فویل نسوز در نصب ثابت بهتر عمل می کند و وجود همزمان شیلد مسی و فویل آلومینیومی بهترین حفاظت را در مقابل امواج مغناطیسی برای کابل فراهم می سازد.

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه سیم و کابل نسوز ایرانی

سیم و کابل نسوز با ساختار متنوع و محدوده دمای کاری متفاوت طراحی و تولید …

Call Now Buttonمشاوره و خرید