خانه / کابل افشان / کابل افشان تک رشته مسی

کابل افشان تک رشته مسی

در تولید کابل تک رشته مسی علاوه بر هادی مفتولی، از رسانای افشان هم استفاده می شود. کابل افشان تک رشته در سایزهای مختلف از ۱۶×۱ تا ۳۰۰×۱ به فروش می رسد. مهم ترین ویژگی این کابل، انعطاف پذیری بیشتر در مقایسه با کابل های خشک می باشد.

کابل افشان تک رشته

کابلی که افشان است و تک رشته

اگر بخواهیم از دیدگاه آماری و کمی به موضوع تولید و فروش کابل های تک رشته قدرت فشار ضعیف بپردازیم؛ متوجه خواهیم شد که تولید و فروش کابل های مفتولی یا خشک سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند. برخی کاربری ها و شرایط نصب ایجاب می نماید که هادی به کار رفته در تولید کابل زمینی تک سیمه از نوع افشان انعطاف پذیر باشد؛ به همین دلیل مجموعه ما در زمینه تامین و فروش کابل های افشان تک رشته نیز فعالیت می نماید.

مشخصات کابل افشان تک رشته

 • استانده مبنا برای تولید : IEC 60502-1 و ISIRI 3569-1
 • ولتاژ اسمی کابل : ۰٫۶/۱ کیلو ولت = ۶۰۰/۱۰۰۰ ولت
 • ساختار کابل : Cu/PVC/PVC
 • کد کابل : NYY-FLEX
 • جنس و کلاس هادی کابل : مس انیل شده افشان یا کلاس ۵ گرد برابر با استانده IEC 60228
 • جنس عایق : PVC/A
 • جنس روکش : PVC/ST1
 • رنگ روکش : سیاه
 • تعداد هادی در کابل : یک
 • سایز ها : ۱۶×۱، ۲۵×۱، ۳۵×۱، ۵۰×۱، ۷۰×۱، ۹۵×۱، ۱۲۰×۱، ۱۵۰×۱، ۱۸۵×۱، ۲۴۰×۱ و ۳۰۰×۱
 • کاربرد : تغذیه برق تجهیزات صنعتی مانند الکتروموتور ها، کابل کشی درون ساختمانی، امکان نصب در فضای آزاد، درون داکت یا بر روی سینی کابل و دفن مستقیم در زیر خاک در جایی که خطر آسیب مکانیکی وجود ندارد
 • نام های دیگر محصول : کابل افشان تک سیمه، کابل افشان تک فاز، Single core flexible cable، کابل زمینی افشان، کابل قدرت افشان
 • مشخصات ابعادی کابل ها :مشخصات کابل افشان تک رشته
 • حداکثر مقاومت الکتریکی DC هادی در دمای ۲۰ سانتیگراد :مقاومت الکتریکی هادی افشان مسی

جریان مجاز کابل تک رشته مسی

یک جریان مجاز که برای کابل ها تعریف می شود بر پایه جنس هادی و عایق آن است. عبور جریان الکتریکی و مقاومت ذاتی هادی کابل موجب می شود دمای هادی افزایش پیدا کند. حد افزایش این دما در کابل های روکش دار وابسته به حداکثر دمای قابل تجمل عایق کابل خواهد بود. عایق PVC به کار رفته در تولید کابل های قدرت فشار ضعیف می تواند تا دمای ۷۰+ سانتیگراد را تحمل نماید و بر این اساس حداکثر جریان مجاز کابل تعیین خواهد شد.

کابل تک سیمه افشان
نکته دیگر در بیان جریان مجاز به ویژه در کابل های فشار ضعیف (تا ۱۰۰۰ ولت)، توجه به طول کابل یا فاصله میان شبکه برق تا محل مصرف کننده است. چرایی این موضوع به رابطه مستقیم طول هادی با مقاومت الکتریکی و افت ولتاژ بر می گردد. بر این اساس و با فرض بیشینه جریان قابل تحمل در هر سایز و افت ولتاژ مجاز در سیستم سه فاز AC، جریان مجاز کابل تک رشته مسی افشان را در فواصل گوناگون تقدیم حضور شما می نماییم :

جدول جریان مجاز کابل مسی سه فاز

قیمت کابل افشان تک رشته

مشابه هر کابل برق مسی، قیمت کابل تک رشته افشان بیشترین تاثیر را از نرخ روز مس در بازارهای جهانی و بورس کالای ایران می پذیرد. زمانی که نوسان قیمت مس کم باشد، غالبا قیمت کابل برق مسی نیز ثابت می ماند و آنگاه که شاهد افزایش یا افت قابل توجه در نرخ مس داشته باشیم، قیمت کابل هم از آن پیروی خواهد نمود.
برای آن که میان پارامترهای مدنظر مشتریان و کابل پیشنهاد شده بیشترین هماهنگی و تطابق وجود داشته باشد؛ اعلام قیمت رنج های مختلف کابل تک سیمه افشان را در پاسخ به هر سفارش به شکل اختصاصی و به روز اعلام می نماییم.

کابل NYY-FLEX

فروش انواع کابل افشان تک رشته

در برنامه فروش این کابل موارد زیر مورد توجه قرار می گیرد :

 1. همه کابل های برق دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد از سوی سازمان ملی استاندارد ایران هستند.
 2. کابل های عرضه شده مطابق با وندور لیست و تاییدیه سازمان ها و شرکت های ذیربط مورد درخواست مشتریان مانند شرکت توانیر، شرکت های توزیع برق و شرکت نفت خواهند بود.
 3. میان قیمت هر کابل با درجه کیفی مشخص و قیمت تعیین شده برای آن، رابطه منطقی وجود خواهد داشت.
 4. تحویل کابل به سه شکل درب انبار توزیع، تحویل تهران و ارسال به شهرستان می باشد.
 5. امکان لغو درخواست خرید از سوی مشتریان تا قبل از مرحله برش و ریوایندینگ وجود دارد و وجه پرداخت شده در همان روز به حساب مشتریان بازگشت داده می شود.
 6. در مورد اصالت برند یا مارک کابل برق افشان و استاندارد بودن آن، تضمین داده می شود. بدین شکل که در صورت اصل یا استاندارد نبودن، کابل فروخته شده پس گرفته خواهد شد.
 7. برای انتخاب مناسب کابل برق، مشاوره تخصصی به صورت کاملا رایگان ارائه می گردد.
ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

کابل دو در چهار افشان

قیمت کابل افشان ۴*۲

کابل افشان ۴×۲ کابل برقی انعطاف پذیر است که با شناسه H05VV-F یا NYMHY معرفی …

Call Now Buttonمشاوره و خرید