کابل 1.5×2×1 ابزار دقیق

کابل 1.5×2×1 سایزی پر کاربرد در سیستمهای ابزار دقیق است. این کابل را میتوان با ساختارهای حفاظتی متفاوتی طراحی یا انتخاب نمود. در ادامه پیرامون مفهوم این اعداد و تنوع یاد شده بیشتر به شما خواهیم گفت.

کابل 1.5×2×1 چگونه کابلیست؟

منظور از این اعداد که در معرفی یا تقاضای کابل مطرح میشوند، سایز کابل است. عدد یک ضرب در دو، به ما میگوید که با یک کابل تک زوج رو به رو هستیم. رقم 1.5 نیز سطح مقطع رسانای هر یک از این دو رشته را یادآور میگردد.

بنابراین، کابل 1.5*2*1 یعنی کابلی زوج به هم تابیده که دارای یک جفت رشته هادی یک و نیم میلیمتر مربعیست.

کابلهای زوج به هم تابیده با این سایز، اغلب در سامانه های ابزار دقیق به کار میروند. بنابراین، هنگامی که سایز کابل را مشاهده میکنیم، متوجه میشویم که مقصود یک کابل ابزار دقیق است.

در فهرست کابلهای مورد نیاز هر پروژه یا برخی از کاتالوگها، ممکن است سایز این کابل را اندکی متفاوت نوشته باشند. در اینجا به موارد رایج اشاره میکنیم:

 • 1P×1.5 mm² : حرف P مخفف واژه Pair به معنای زوج است؛ پس یعنی کابل تک زوج 1.5 میلیمتر مربعی
 • 0.5×1.5+1×2×1 : اعداد 0.5×1 که بعد از علامت + آماده اند به یک رشته سیم تخلیه با سطج مقطع 0.5 mm² در ساختار این کابل اشاره دارند.

انواع کابل تک زوج 1.5

کابل 1.5×2×1 ابزار دقیق

کابل های ابزار دقیق 1.5×2×1 مطابق استانداردهای BS/EN 50288 و BS 5308 تولید میشوند. رسانای این کابلها از جنس مس و نوع مفتولی استرندد یا همان نیمه افشان است.

نسبت L/R در این کابلها حداکثر 40 μH/Ω خواهد بود. دو رشته رسانای عایق پوش را به همدیگر میتابانند و یک کابل Twisted pair را میسازند.

یک لایه فویل آلومینیوم/پلی استر، نقش شیلد کلی Collective Screen یا Overall Screen به اختصار OS را در این کابلها ایفاء میکند. یک سیم مسی قلع اندود بدون عایق که متصل به فویل مذکور است نیز به عنوان سیم تخلیه یا Drain Wire خواهد بود.

جنس عایق، روکش نهایی و ساختارهای قابل پیش بینی برای حفاظت افزوده، سبب تفاوت و تنوع در کابلهای ابزار دقیق خواهند شد. در اینجا مواردی را که از سوی ما ارائه میشوند، معرفی میکنیم:

 1. کابل بدون زره با عایق XLPE و روکش PVC و کد شناسایی ← RE-2X(St)Y
 2. کابل با زره سیمی و شناسه:
  RE-2X(St)Y SWAY یا
  RE-2X(St)YRY
 3. کابل با آرمور بافت فولادی و کد:
  RE-2X(St)Y SWBY یا
  RE-2X(St)YQY
 4. کابل مقاوم در برابر حریق با نوار میکا و روکش LSZH با کد ← RE-2X(St)H

رنگ روکش نهایی کابلهای ردیف 1 تا 3 آبی یا مشکی خواهد بود. ردیف 4 نیز بیشتر با رنگ روکش قرمز عرضه میگردد.

خرید کابل ابزار دقیق 1.5×2×1

متراژ مورد نیاز از کابل Instrumentation را به ما بگویید تا بر اساس موجودی انبار و مشخصات مدنظر، گزینه مناسب را به حضورتان پیشنهاد نماییم.

انواع کابل ابزار دقیق 1.5*2*1 برای پروژه های احداث، تعمیر و توسعه نیروگاه، نفت و گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع، قابل تحویل خواهند بود.