انواع کابل آبی رنگ

رنگ آبی، انتخاب تولید کنندگان یا مشتریان برای روکش چندین نمونه از کابلهاست. در این بخش راجع به انواع کابل آبی رنگ خواهیم گفت.

رنگهای روکش کابلها

روکش کابل ها در بخش بیرونی آنها قرار گرفته است؛ بنابراین رنگ آنها در معرض دید کاربران است و مورد توجه خواهد بود. رنگ روکش بسیاری از انواع کابلها میتواند بر اساس نکات زیر انتخاب شوند:

 1. بهره مندی از ویژگیهای طبیعی برخی از رنگها یا انطباق با شرایط بهره برداری
 2. عرف میان تولید کنندگان
 3. ایجاد تمایز دیداری میان کابلهای مختلف
 4. پیشنهاد یا الزام در متن استانداردها و مقررات
 5. سفارش خریداران

انواع کابل با رنگ روکش آبی

کابل آبی رنگ

حال به اتفاق شما نگاهی خواهیم داشت به کابلهایی که رنگ Blue و Light Blue برای روکش آنها انتخاب رایج و پیش فرض شمار قابل توجهی از تولید کنندگان است یا آبی یکی از رنگهاییست که مشتریان قادر به سفارشش برای محصول مورد نظر خواهند بود:

 • کابل برق تک هسته نیمه افشان یا افشان مسی به عنوان کابل LVDC با عایق و روکش PVC برای قطب منفی زمین نشده
 • کابل DC سولار تک رشته افشان مسی قلع اندود با عایق و روکش کراسلینک شده مقاوم در برابر UV و شرایط جوی
 • کابلهای افشان چند کُر با عایق و روکش PVC مقاوم در برابر سرما (Arctic grade) که انعطاف پذیریش را در دماهای پایین تا 40- درجه سلسیوس حفظ میکند.
 • کابلهای برق گرد یا تخت افشان مسی سه یا چهار کُر، مخصوص پمپهای غوطه ور آب آشامیدنی با روکش نهایی مقاوم در برابر آب از آمیزه ویژه کراسلینک شده
 • کابل ابزار دقیق به عنوان Intrinsic safety cable
 • کابل پروفی باس با روکش نهایی PVC یا FRNC-LSZH
 • کابلهای شبکه Cat 6, Cat 5E و Cat 6A

خرید یا سفارش کابل آبی رنگ

به آگاهی مخاطبین گرامی میرسانیم که هم اکنون بسیاری از سایزهای کابلهای ابزار دقیق و کابل شبکه (اترنت) با رنگ روکش آبی قابل عرضه هستند. امکان سفارش گذاری برای دیگر انواع کابل مانند کابل پنلهای خورشیدی و کابلهای پمپ آب آشامیدنی با این رنگ نیز وجود دارد.