سیم طوسی رنگ افشان مسی

برای سیم طوسی یا خاکستری با رسانای مس افشان، کاربردهای گوناگونی وجود دارد. این رنگ معمولاً برای سیمکشی تابلوها، تقاضای بیشتری دارد.

ویژگیهای سیم طوسی افشان

میدانید که برای تولید سیمهای برق، مدارهای کنترل و ابزار دقیق و سیمهای ارت، استانداردهای جهانی و ملی وجود دارد. سیم مورد بحث نیز بر همین اصل باید تولید و ارائه شود. استانداردهای IEC 60227-3 و INSO 607-3 مرتبط با همین محصول هستند.

در ساخت بخش هادی سیم، مطابق با IEC 60228 و INSO 3084، از فلز مس نرم استفاده میشود. رسانای افشان دارای تعداد رشته های نسبتاً بالاست که حداکثر قطر این مفتولها برای هر سایز، در استانداردهای مزبور تصریح شده است.

سیم طوسی

بخش عایق سیم از جنس PVC است. ضخامت این عایق متناسب با سایز سیم و ولتاژ اسمی آن خواهد بود. اینجا که از سیم طوسی میگوییم، مقصودمان رنگ عایق آن است که خود معیاری برای تمایزش محسوب میگردد. عایق این سیمها بر اساس استاندارد IEC 60332-1 برای ویژگی بازدارندگی گسترش شعله، آزمایش میشود.

سیم افشان مسی با عایقی به رنگ Gray or Grey و به اختصار GR، با سطح مقطع 0.5×1، 0.75×1 و 1×1 میلیمتر مربع عرضه میگردد. سایزهای بالاتر بر اساس درخواست مشتریان محترم قابل تولید خواهند بود. طول سیمها در بسته بندی، 0.5±100 متر میباشد.

ولتاژ اسمی محصول برای سایزهای 0.5 تا 1 mm² برابر با 300/500 ولت و برای سایزهای 1.5 mm² و بالاتر، 450/750 ولت است. ولتاژ تست نیز به ترتیب 2000 و 2500 ولت بوده است. کد سیمها هم NYAF یا H05V-K و H07V-K خواهد بود.

از سیم خاکستری با رسانای قابل انعطاف میتوان در وایرینگ تابلوهای برق، فرمان و ابزار دقیق، سیمکشی داخلی دستگاهها و کاربردهای مشابه دیگر استفاده کرد. بیشینه دمای مجاز هادی این سیمها در کار عادی و دائم، 70+ درجه سلسیوس است.

شایان بیان است که در سیستمهای DC سه سیمه (مثبت، منفی و ارت) از رنگ طوسی یا سفید برای شناسایی رسانای اتصال زمین استفاده میکنند. همچنین رنگ خاکستری در سیستم AC با ولتاژ 277/480 ولت و فرکانس 60 هرتز (مثلاً در ایالات متحده)، برای سیم نول انتخاب میشود.

فروش سیم Grey انعطاف پذیر

سیم طوسی رنگ که با مشخصات مهمش آشنا شدید، از بهترین تولیدات ایرانی تقدیم شما خواهد شد. برای اعلام و ثبت درخواست خرید، با واحد فروش مکالمه یا مکاتبه بفرمایید.

گفتنیست افزون بر سیمها، کابلهایی نیز وجود دارند که رنگ روکش نهایی آنها طوسیست. محصولاتی مانند: کابل تلفن، کابل افشان شیلد دار، کابل تخت و کابل کواکسیال ترکیبی دوربین. این محصولات نیز قابل عرضه هستند؛ اما چون خارج از موضوع این بخش بودند، جزئیاتشان در صفحات مرتبط آمده است.

سازگاری محصولات با استانداردها و تأیید آنها در بررسیهای کیفی، اصل ثابت برنامه کاری این مجموعه است. بر پایه همین قاعده، خریداران با اطمینان بیشتر برای تهیه سیمها تصمیم گیری میکنند.