فروش سیم افشان صورتی

اگر برای اجرا یا توسعه پروژه های خود به سیم افشان صورتی رنگ، خاصه برای ارتینگ عملیاتی (FE) نیاز دارید، این مجموعه در کنار شماست.

آیا رنگ سیم مهم است؟

سخن که به یک رنگ خاص سیم میرسد، این پرسش به ذهن خطور میکند که آیا رنگ سیم اهمیتی دارد؟ یا دلیل تنوع رنگ سیمها و درخواست رنگهای مختلف چیست؟

از سیم صورتی، بیشتر برای هادی زمین عملیاتی یا Functional Earthing Conductor استفاده میشود. برای عملکرد درست برخی از سیستمهای جریان ضعیف، نیاز به اتصال نقاطی از دستگاهها به ولتاژ مرجعی برابر یا تقریباً برابر با پتانسیل الکتریکی زمین است.

زمین عملیاتی یا به اختصار FE، برای به حداقل رساندن تداخلات الکتریکی و القایی و مقابله با هارمونیکهای ولتاژ و جریان، طراحی میشود. مطابق استاندارد IEC 60445، از رنگ صورتی برای هادی ارتینگ عملیاتی استفاده میشود. این مهمترین کاربرد سیمی به این رنگ است.

سیم افشان صورتی

سیم صورتی

به رنگ صورتی در زبان انگلیسی به آن Pink میگویند و در کدبندی رنگها با شناسه PK معرفی میگردد. همان طور که میدانید، منظور از رنگ در سیمها، رنگ عایق سیم (همان روکش در اصطلاح عمومی) است.

معمولاً گوناگونی رنگ سیمها برای وایرینگ تابلوها یا سیمکشی داخلی تجهیزات تقاضا میشود و مدارهایی که به تعداد رشته بالای سیم نیاز دارند، غالباً مدارهای فرمان، سیگنالینگ، اتوماسیون، اندازه گیری، حفاظت، مدارهای الکترونیکی و جریان ضعیف هستند. مستحضرید که در این مدارها، جریان الکتریکی زیادی عبور نمیکند. بنابراین سهم قابل توجهی از درخواستها برای سیم با رنگهای خاص، در سایزهای پایین خواهد بود.

مشتریان گرامی، بیشتر سایزهای 0.5 و 0.75 میلیمتر مربع را با تنوع رنگ درخواست دارند. بر این اساس، سیم صورتی در این دو سایز از تقاضای خرید افزونتری برخوردار است. البته برای سایزهای دیگر مانند 1، 1.5 و 2.5 میلیمتر مربع هم سفارش تولید در رنگهای مختلف مانند صورتی دریافت و در زمانبندی معین تحویل خریداران میگردد.

مشخصات فنی سیم افشان صورتی

 • استاندارد تولید: IEC 60227-3 و استاندارد ملی شماره 3-607
 • ولتاژ نامی: 300/500 ولت برای سایزهای 0.5، 0.75 و 1؛ 450/750 ولت برای سایزهای 1.5 و بالاتر
 • بیشینه دمای کار عادی: 70+ سلسیوس
 • حداکثر دمای قابل تحمل در حالت اتصال کوتاه: 160+ سلسیوس
 • ساختار سیم: Cu/PVC
 • شناسه محصول:
  H05V-K or H07V-K
 • سرشت رسانا: مس نرم افشان کلاس 5 منطبق بر استاندارد IEC 60228
 • سرشت عایق: آمیزه پلی وینیل کلراید با ویژگی خود خاموش شوندگی سازگار با آزمون IEC 60332
 • رنگ عایق: صورتی با کد RAL 3015
 • بسته بندی پیش فرض: کلاف با طول سیم 100 متر

نحوه خرید سیم افشان صورتی

برای خرید سیم افشان مسی با رنگ عایق صورتی، کار بسیار ساده ای خواهید داشت. درخواست خود را از طریق ارتباط با واحد فروش ثبت میفرمایید و کارشناسان واحد فروش، پیگیری آن را بر عهده میگیرند.

این مجموعه، خود را ملزم به فروش محصولات استاندارد میداند. بر همین اصل، در پیشنهاد سیم افشان رنگی، کد 10 رقمی پروانه کاربرد نشان استاندارد ملی اعلام و ممتازی کیفیت ساخت محصول تضمین میگردد.

حداقل مقدار سفارش این سیمها، یک کلاف میباشد. قیمت هم مطابق نرخ روز مس و PVC، کمیت خرید و دیگر فراسنجهای مؤثر، به اطلاع خریداران محترم میرسد.