فروش سیم برق افشان صورتی

اگر برای اجرا یا توسعه پروژه های خود به سیم برق افشان صورتی رنگ نیاز دارید، این مجموعه برای تأمین این محصول در کنار شماست.

آیا رنگ سیم مهم است؟

سخن که به یک رنگ خاص سیم برق میرسد، این پرسش به ذهن خطور میکند که آیا رنگ سیم اهمیتی دارد؟ یا دلیل تنوع رنگ سیمها و درخواست رنگهای مختلف چیست؟

در استانداردهای رنگ بندی سیم و کابلهای برق، برای سیم و کابل تک رشته رنگ خاصی بیان نشده است. این یعنی الزامی از نظر استاندارد برای رنگ سیم برق که تک رشته است وجود ندارد. البته سیم ارت یک استثناء در این میان خواهد بود. سیمی که برای اتصال زمین حفاظتی در مدارهای الکتریکی به کار میرود، باید دو رنگ بوده و از ترکیب رنگ زرد و سبز برای عایق آن استفاده شود.

پس علت تنوع در رنگها، الزام استانداردی نیست. دو دلیل مهم برای درخواست و استفاده از رنگهای مختلف سیم برق وجود دارد. دلیل اصلی، ایجاد تمایز و راحتی کارِ سیمکشیست. این موضوع زمانی که تعداد رشته سیمها زیاد باشند، بیشتر ضرورت مییابد. با این کار میتوان در زمان وایرینگ، از طریق رنگ میان سیمهای فازهای هر مصرف کننده، سیم نول، سیمهای مدارهای فرمان، کنترل، سوئیچینگ و سیم ارت تمایز ایجاد نمود.

علت دوم که در بعضی از کارها به آن توجه میشود، زیباییست. استفاده از رنگهای متفاوت در بخشهای گوناگون سیمکشی صنعتی، جلوه خاصی به آن میبخشد. این موضوع میتواند تأثیرات بصری و روانی مثبت را در کار برای بهره برداران، فن ورزان و مهندسان به ارمغان آورد.

سیم برق صورتی

سیم برق افشان صورتی

اکنون که از علل تقاضا و نیاز به رنگهای متنوع در سیمهای برق گفتیم، سراغ یکی از رنگهای خاص میرویم. رنگ صورتی که در زبان انگلیسی به آن Pink میگویند و در کدبندی رنگها با شناسه PK معرفی میگردد. همان طور که میدانید، منظور از رنگ در سیمهای برق، رنگ عایق سیم (همان روکش در اصطلاح عمومی) است.

معمولاً گوناگونی رنگ سیمها برای وایرینگ تابلوها یا سیمکشی داخلی تجهیزات تقاضا میشود و مدارهایی که به تعداد رشته بالای سیم نیاز دارند، غالباً مدارهای فرمان، سیگنالینگ، اتوماسیون، اندازه گیری، حفاظت و مدارهای الکترونیکی داخل دستگاهها هستند. مستحضرید که در این مدارها، جریان الکتریکی زیادی عبور نمیکند. بنابراین سهم قابل توجهی از درخواستها برای سیم با رنگهای خاص، در سایزهای پایین خواهد بود.

مشتریان گرامی، بیشتر سایزهای 0.5 و 0.75 میلیمتر مربع را با تنوع رنگ درخواست دارند. بر این اساس، سیم برق صورتی در این دو سایز از تقاضای خرید افزونتری برخوردار است. البته برای سایزهای دیگر مانند 1، 1.5 و 2.5 میلیمتر مربع هم سفارش تولید در رنگهای مختلف مانند صورتی دریافت و در زمانبندی معین تحویل خریداران میگردد.

مشخصات فنی سیم افشان صورتی

 • استاندارد تولید: IEC 60227-3 و استاندارد ملی شماره 3-607
 • ولتاژ نامی: 300/500 ولت برای سایزهای 0.5، 0.75 و 1؛ 450/750 ولت برای سایزهای 1.5 و بالاتر
 • بیشینه دمای کار عادی: 70+ سلسیوس
 • حداکثر دمای قابل تحمل در حالت اتصال کوتاه: 160+ سلسیوس
 • ساختار سیم: Cu/PVC
 • شناسه محصول:
  H05V-K or H07V-K
 • سرشت رسانا: مس نرم افشان کلاس 5 منطبق بر استاندارد IEC 60228
 • سرشت عایق: آمیزه پلی وینیل کلراید با ویژگی خود خاموش شوندگی سازگار با آزمون IEC 60332
 • رنگ عایق: صورتی با کد RAL 3015
 • بسته بندی پیش فرض: کلاف با طول سیم 100 متر

نحوه خرید سیم برق افشان صورتی

برای خرید سیم افشان مسی با رنگ عایق صورتی، کار بسیار ساده ای خواهید داشت. درخواست خود را از طریق ارتباط با واحد فروش ثبت میفرمایید و کارشناسان واحد فروش، پیگیری آن را بر عهده میگیرند. این مجموعه، خود را ملزم به فروش محصولات استاندارد میداند. بر همین اصل، در پیشنهاد سیم برق افشان رنگی، کد 10 رقمی پروانه کاربرد نشان استاندارد ملی اعلام و ممتازی کیفیت ساخت محصول تضمین میگردد.

حداقل مقدار سفارش این سیمها، یک کلاف میباشد. قیمت هم مطابق نرخ روز مس و PVC، کمیت خرید و دیگر فراسنجهای مؤثر، به اطلاع خریداران محترم میرسد.

تماس با ما