کابل هوشمند سازی ساختمان

برای برقراری ارتباط میان تجهیزات در ساختمان و خانه های هوشمند، از کابلهایی با عنوان کابل هوشمند سازی استفاده میگردد. در این بخش به معرفی کابل KNX برای BMS و مسیر آسان خرید آن میپردازیم.

هوشمند سازی

هوشمند و هوشمند سازی، چندین سال است که در پسوند معرفی تجهیزات و امکانات شخصی، عمومی و صنعتی به کار میرود. از موبایل هوشمند تا ساختمانها، صنایع و خانۀ هوشمند. پیشرفت فناوری این امکان را به ما داده است که بتوانیم مدیریت یکپارچه، جامع و آسانی بر روی وسایل اطرافمان داشته باشیم و یا مطابق برنامه ریزی، آنها را به صورت خودکار کنترل نماییم.

تقاضا برای راحتی و تطبیق پذیری در مدیریت سیستم های تهویه مطبوع، روشنایی و مشابه آن، در ساختمانهای مسکونی و اداری در حال رشد است. در کنار این، استفاده بهینه از انرژی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. مردم، مکانی راحت، پایدار و امن برای زندگی و کار می‌خواهند و اینجاست که اتوماسیون مورد توجه قرار میگیرد.

کابل BMS

هوشمند سازی ساختمان ها نیز پیرو همین موضوع رایج شده و سیستمهایی بدین منظور طراحی گشته اند. Building Management System یا به اختصار BMS، کنترل آسان و برنامه پذیر تجهیزات روشنایی، سرمایشی، گرمایشی، امنیتی، صوتی/ تصویری و … را در ساختمانها فراهم نموده است.

برنامه های هوشمند کنترل ساختمان میتوانند صرفه جویی در هزینه را فراهم کنند و از این طریق در حفظ محیط زیست و ایجاد ساختمانهای سبز، مؤثر باشند.

کابلی برای هوشمند سازی ساختمان

از کابل های متفاوتی برای هوشمند سازی ساختمانهای اداری، مسکونی، تجاری و آموزشی میتوان استفاده نمود؛ اما کابل های KNX گزینه مطلوب و قابل اطمینانی به شمار میروند. این کابلها ساختاری به این شکل دارند:

  • چهار سیم مسی به قطر 0.8 میلیمتر با عایق پی وی سی به صورت زوج به هم تابیده یا همان کابل 2 زوج
  • استفاده از فویل آلومینیوم/ پلی استر مستقل برای هر Pair و یک فویل کلی به عنوان شیلد به همراه سیم تخلیه به منظور محافظت از سیگنالها و دیتاهای کنترلی در برابر تداخلهای حاصل از نویزها
  • روکش PVC مقاوم در برابر گسترش شعله

کابل KNX عضوی از گروه کابلهای باس است و سازگار با استانداردهای BS/EN 50090، VDE 0815 و IEC 60669-2-1 طراحی، تولید و تست میگردد.

پشتیبانی از پروژه های BMS با کابل مرغوب

استاندارد کابل هوشمند سازی ساختمان

تبادل ایمن، مطمئن و پایدار سیگنالها و داده ها در سامانه های هوشمند سازی ساختمان به فراسنجها و متغیرهای متنوعی وابسته است که یک مورد از آنها انتخاب و استفاده از کابلهای مرغوب و متناسب میباشد.

تیم ما، تحویل کابل KNX مطلوب را برای پروژه های هوشمند سازی ساختمانها بر عهده گرفته و الحمدلله توفیقات فراوانی در این زمینه به دست آورده است. مرغوبیت و سازگاری محصول با مشخصات فنی کابل KNX تضمین میگردند تا مشتریان با اطمینان انتخاب و خرید نمایند.

نمونه هایی از کاربرد کابل KNX:

  1. سامانه مدیریت یکپارچه و کاهش مصرف انرژی در خانه های سبز
  2. هوشمند سازی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی
  3. هوشمند سازی و کنترل تردد در ساختمانهای اداری و تجاری
  4. کنترل جامع مصرف انرژی در انواع ساختمان
  5. کنترل از راه دور و مدیریت تجهیزات امنیتی ساختمانها

خرید آسان کابل هوشمند سازی

مشتریان و شرکتهای طراح سامانه های هوشمند سازی ساختمانها به راحتی و بدون نیاز به ترک محل زندگی و کار خود میتوانند کابل KNX مورد نیاز پروژه های خود را خریداری نمایند. برقراری یک تماس کافیست تا اقدامات مورد نیاز برای آنکه کابل کی ان ایکس درجه یک در اختیار شما باشد، انجام پذیرد.