فروش کابل کواکسیال 75 اهم

کابل های کواکسیال 75 اهم بیشتر برای کاربریهایی نظیر آنتن تلویزیون، دوربین های مدار بسته و تجهیزات الکترونیکی و ابزار دقیق مورد استفاده قرار میگیرند.

کابل کواکسیال 75 اهم چیست؟

امپدانس مشخصه کابل کواکسیال

یک معیار برای دسته بندی کابلهای کواکسیال، توجه به امپدانس مشخصه آنهاست. بر این اساس، کابل های 75 اُهم یکی از این گروهها خواهند بود.

امپدانس مشخصه کابل کواکسیال بر اساس قطر بیرونی رسانای مرکزی (a در تصویر بالا)، قطر داخلی رسانای بیرونی که همان قطر بر روی دی الکتریک کابل است (b در شکل بالا) و ضریب ɛr که متناسب با جنس دی الکتریک (عایق سفید رنگ در تصویر بالا) میباشد، محاسبه میگردد.

کابلهای کواکسیال که دارای دو هادی مجزا و هم محور هستند، گزینه مناسبی برای تبادل سیگنالها و امواج فرکانس بالا به شمار میروند. ساختار هم مرکز در این کابلها یا به گفتار ساده تر، وجود یک هادی در مرکز و یک هادی به عنوان شیلد، باعث میگردد سیگنالهای عبوری از کابل در مقابل نویزها تا مقدار مطلوبی حفاظت شوند و از سویی دیگر مانعی برای انتشار این امواج به بیرون از کابل و تضعیف آنها شود.

استاندارد های کابل 75 Ohm

  1. MIL-C-17 برای کابلهای کواکسیال RG
  2. استاندارد JIS C-3501 برای کابلهایی مانند 4.5C-2V، 3C-2V و 2.5C-2V که حرف C در کد این کابلها برای اعلام امپدانس 75 اهم است.
  3. IEC 60096 که استانداردی بین المللی برای راهنمایی طراحی کابلهای کواکسیال فرکانس رادیویی (RF) میباشد.

نکات مؤثر بر قیمت کابل کواکسیال 75 اهم

قیمت کابل کواکسیال 75 اُهم با توجه به نوع کابل و جنس اجزای تشکیل دهنده آن تعیین میشود. قطر هادی کابل های کواکسیال، ضخامت عایق و جنس یا مقدار پوشش شیلد متفاوت هستند. همین عوامل، افزون بر تأثیر در عملکرد کابلها، موجب تغییر در قیمت نیز خواهند شد.

تیتروار میتوان شاخصه های مؤثر بر قیمت کابلهای کواکسیال را این گونه برشمرد:

  • نرخ روز مس
  • جنس هادی مرکزی که با توجه نوع کابل، ممکن است مس ساده، مس قلع اندود و یا استیل با روکش مس (CCS) باشد. در کابلهای نامرغوب، اغلب آلیاژهای ضعیف به کار میروند.
  • ضخامت دی الکتریک
  • تعداد، جنس و درصد پوشش یا تراکم شیلد
  • جنس آمیزه به کار رفته در روکش کابل که ممکن است معمولی، مقاوم در برابر فرابنفش و یا LSZH باشد.
  • کمیت (متراژ) سفارش

به آسانی میتوانید از قیمت روز انواع کابل کواکسیال 75 اُهم با کیفیت ساخت ممتاز مطلع شوید و کابل مورد نیازتان را خریداری نمایید.

فروش کابل های کواکسیال 75 Ω

انواع کابل کواکسیال 75 اهم

با توجه فراوانی تقاضا، از میان انواع کابل 75 اهم کواکسیال، محصولات زیر در مدت زمان کوتاه پس از ثبت درخواست مشتریان، مهیای تحویل و ارسال میگردند:

دیگر انواع کابل کواکسیال هفتاد و پنج اُهم نیز مطابق سفارش مشتریان در برنامه ساخت واحد تولید قرار میگیرند.